Pierre Engvall става най-новото безпокойство за контузии на островитяните
New York Post | 2024-01-17 | 07:55:04

УИНИПЕГ, Манитоба — Добавете още една контузия към купчината.

Пиер Енгвал беше извън състава за загубата на Айлъндърс с 4-2 от Джетс във вторник поради контузия на горната част на тялото и обявена ежедневно от отбора.

Енгвал се присъединява към Райън Пулок, Семьон Варламов, Кейси Сизикас и Робърт Бортуцо на рафт, който е зает от ротационен актьорски състав от премиерната вечер.

Без него и след катастрофалната загуба с 5-0 от Уайлд в понеделник, треньорът на Айлс Лейн Ламбърт разтърси състава срещу Джетс.

Бо Хорват и Мат Барзал бяха разделени отново с Оливър Уолстрьом обратно от дясната страна на Хорват.

Барзал се пързаля между Саймън Холмстрьом и Кал Клътърбък на третата линия, докато Хъдсън Фашинг беше преместен на втора линия с Брок Нелсън и Кайл Палмиери.

Жулиен Готие се пързаля на четвъртата линия с Мат Мартин и Жан-Габриел Пажо.

Прогнозата за Енгвал, който се пързаля 14:54 в понеделник вечерта, се равняваше на свиване на рамене.

„Имаме два дни преди [да играем с Блекхоукс], така че ще видим“, каза Ламбърт, попитан за състоянието на Енгвал за мача в петък.

Иля Сорокин стартира за втори пореден ден във вторник, след като островитяните го дръпнаха за последните 20 минути от загубата в понеделник с надеждата да спестят енергията му, спирайки 40 от 43 удара.

Един от головете, които той пропусна, дойде при странна игра, когато Сорокин загуби скейт блейд и в резултат на това не можа да се пребори, за да оспори удара на Нийл Пионк в силовата игра при 15:19 на втория период.

„Просто е жалко“, каза Ламбърт. „Имахме няколко интересни цели по време на това пътуване. Когато се борите с това малко или се борите малко, понякога се случват тези неща. Съюзният гол [в края на мача] в Нашвил и тази вечер този тук.

„Просто трябва да сме сигурни, че ще намерим път тук. Бъдете позитивни и продължавайте напред.”

Варламов е бил на леда веднъж по време на възстановяването си от контузия в долната част на тялото, каза Ламбърт.

Pulock, Cizikas и Bortuzzo все още не са започнали да се пързалят.

Крилото на Джетс Кайл Конър се завърна в състава за първия си мач от 10 декември, а Марк Шайфеле влезе като контузен резерв, за да отвори място в списъка на бившия голмайстор с 40 гола.